Energetyczne koncerty

R

W ostatnim czasie – zamiast zamieszczać relacje z koncertów – mogłem tylko informować o kolejnych przesunięciach ich terminów, a nawet o odwoływaniu występów. Powód był i jest oczywisty: pandemia COVID-19.

Obostrzenia są stopniowo, bardzo powoli, luzowane. Mam wrażenie, że owa powolność dotyczy przede wszystkim koncertów. Mam na ten temat pewne podejrzenia, ale nie chcę pisać o pomysłach politycznych i wolę skupić się na inicjatywach organizatorów koncertów.

Jednym z tych organizatorów jest Agencja Prestige MJM z Ostrowa Wlkp., która poinformowała o przyszłorocznych występach dwóch gwiazd.

29 maja 2022 roku, w łódzkiej Atlas Arenie, odbędzie się długo wyczekiwany koncert Jamesa Blunta. Wiadomość o europejskiej trasie Once Upon a Mind Tour zelektryzowała stęsknionych fanów znanego specjalisty od ballad. Wejściówki na koncerty, m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech, rozeszły się błyskawicznie. Na polski koncert bilety też są już dostępne.

James Blunt - plakat/ fot. materiał Organizatora
James Blunt – plakat/ fot. materiał Organizatora

Wszyscy fani oczekują, że po dwuletniej przerwie od koncertowania, brytyjski artysta znowu nas poruszy. James Blunt powróci ze swoimi kultowymi utworami, niezastąpionym luzem scenicznym, dowcipem i oczywiście potężną dawką emocji. Nadchodzące koncerty będą okazją, aby nie tylko jeszcze raz przeżyć muzyczne uniesienia przy legendarnych hitach, takich jak: You’re Beautiful czy Goodbye My Lover, ale i szansą, aby usłyszeć niepowtarzalne wykonania najnowszych kompozycji artysty. Sam James o utworach ze swojego ostatniego albumu mówi, że “poruszą zarówno głowę, jak i serce” słuchaczy.

Zgodnie z obietnicą, serca i głowy polskiej publiczności zostaną poruszone już 29 maja 2022 roku na koncercie w Łodzi! Tego dnia cała Atlas Arena bawić się będzie na jednym z największych wydarzeń roku. Najlepszą zapowiedzią tego eventu jest spektakularny sukces minionych koncertów artysty w naszym kraju z tysiącami zadowolonych fanów oraz… zachwyconym Jamesem! Muzyk już nieraz przyznawał, że uwielbia energię polskich fanów i zawsze chętnie do nas wraca.

Ostatni koncert Jamesa Blunta w Polsce, zorganizowany przez Agencji Prestige MJM, odbył się 12 maja 2018 roku. Nasz portal zamieścił relację z tego wydarzenia (zob. https://heroldtargowka.pl/james-blunt-wulkan-energii/). A sam Artysta mówił:

Polska publika jest niesamowicie ciepła. Grywam wiele koncertów na całym świecie każdego wieczoru. Obserwuję reakcje i naprawdę mogę stwierdzić, że Polacy są wyjątkowo ciepłymi ludźmi. Ja jestem Anglikiem, a Anglicy są bardziej powściągliwi i wycofani, ale kiedy Polacy na moich koncertach zaczynają skakać, krzyczeć i generalnie wspaniale się bawić – to po prostu jestem zachwycony! Kocham ich!

Bilety na to wydarzenie można nabyć tylko za pośrednictwem nowego internetowego systemu sprzedaży biletów biletserwis.pl.

Zespół KISS w całej okazałości - fot. materiał Organizatora
Zespół KISS w całej okazałości – fot. materiał Organizatora

Druga gwiazda jest znana z niezwykle żywiołowych i zaskakujących koncertów rockowych. Zespół KISS wyruszył w trasę END OF THE ROAD już w 2019 roku. Jest ona zapowiadana jako ostatnia w karierze muzyków. Bilety zostały wyprzedane na całym świecie, a wszystkie zrealizowane występy były prawdopodobnie największymi show w historii zespołu. Niestety, ze względu na ostatnie światowe wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, KISS nie był w stanie dotrzymać pierwotnych dat koncertów zaplanowanych najpierw na 2020, a następnie na 20221 rok. Na szczęście trasę udało się przełożyć na 2022 rok.

Polski koncert zespołu KISS zaplanowano na 12 czerwca 2021 roku. Jednak, ze względu na opisaną wyżej sytuację, zostanie on przesunięty na 3 czerwca 2022 roku. Mam nadzieję, że tego dnia w Atlas Arenie Łódź będzie wreszcie szansa, która – ze względu na zapowiedź zakończenia działalności grupy – może się już nie powtórzyć.

Przypomnijmy, że amerykański zespół KISS powstał w styczniu 1973 roku. Jego założycielami byli Paul Stanley i Gene Simmons. W czasie niemal 50-letniej działalności skład grupy zmieniał się, ale założyciele zostali. Zespół jest znany ze swoich charakterystycznych i niesamowitych występów. Band od dziesięcioleci udowadnia, że daje najbardziej kultowe i rock’n’rollowe koncerty na żywo. Z tego między innymi powodu Rock and Roll Hall of Fame – muzeum rock and rolla honorujące artystów rockowych i inne osoby, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój tych gatunków muzyki – zaliczyło KISS do najważniejszych wykonawców w historii.

Paul Stanley zapowiada: – Czekamy. Jesteśmy gotowi. Kiedy ta pandemia się skończy i powiedzą nam, że wszyscy są bezpieczni – wstrząśniemy ziemią i waszym światem jak zawsze i jak nigdy dotąd.

Z kolei Gene Simmons mówi: – Nie możemy się doczekać, kiedy pandemia dobiegnie końca i każdy z nas będzie już bezpieczny. Planujemy wstrząsnąć waszym światem, gdy będzie już bezpieczny, dla was wszystkich i dla nas. Do zobaczenia w Europie!

Wszystkie zakupione wcześniej bilety zachowują ważność. Jednocześnie z obozu Organizatora, Agencji Prestige MJM, dobiegają wieści, że dodatkowe można nabyć za pośrednictwem wspomnianego internetowego systemu sprzedaży biletów biletserwis.pl.

Zatem do zobaczenia 29 maja i 3 czerwca 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie!

Zespół KISS - plakat/ fot. materiał Organizatora
Zespół KISS – plakat/ fot. materiał Organizatora

    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *