Mikromusic zagra w Stodole

R

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, do niektórych miejsc wracają koncerty. 28 lutego 2021 roku w Klubie Stodoła wystąpi zespół Mikromusic. Formacja zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z najnowszej płyty Kraksa. Koncert odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Najnowsza płyta Mikromusic, pod tytułem Kraksa, opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie, i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak, adoptowany 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Mikromusic - plakat/fot. Materiał Organizatora
Mikromusic – plakat/fot. Materiał Organizatora

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W 2002 roku założyli go Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, „Fryderyków”, w kategorii Alternatywna Płyta Roku – między innymi w 2016 roku za płytę Matka i żony. Ostatnia płyta Tak mi się nie chce oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce.

Matka i żony - okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński
Matka i żony – okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński

Koncert odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, a między krzesłami zachowane zostaną odstępy. Udział w wydarzeniu będą mogły wziąć wyłącznie osoby zaopatrzone w środki ochrony osobistej. Warunkiem uczestnictwa w koncercie będzie również przekazanie organizatorowi podpisanego Oświadczenia Uczestnika Wydarzenia. Posiadacze biletów zostaną również poproszeni o korzystanie z płynów dezynfekujących, a także o zachowywanie dystansu społecznego.

Tak mi się nie chce - okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński
Tak mi się nie chce – okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński

Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży. Można je kupić w kasie Klubu Stodoła (ul. Stefana Batorego 10) lub za pośrednictwem stron: stodola.pl i ticketclub.pl.


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *