Trasa kolędowa

R

Przed nami jeszcze kilka dni astronomicznego lata. Kto wie, może lato klimatyczne potrwa trochę dłużej? Tak czy inaczej, w Agencji Prestige MJM już rozpoczęto przygotowania do zimy, a raczej do związanych z nią Świąt i okresu kolędowania.

W poniedziałek, 13 września 2021 roku rozpoczęła się sprzedaż biletów na styczniowe koncerty, które zostaną zaprezentowane pod hasłem Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie.

W pięciu koncertach wystąpią: Stanisław Soyka, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Antkowiak, Beata Rybotycka, Jerzy Filar, Zosia Nowakowska oraz zespół muzyczny Kameleon Quintet pod kierownictwem Radka Labahuy.

Na scenie pojawi się także Mariusz Patyra – jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui, wraz z zespołem smyczkowym. Wieczory kolęd poprowadzą: Anna Dymna i tytułowa Gwiazda, Jacek Cygan.

Życie jest piosenką - okładka książki/ fot. Roman Soroczyński
Życie jest piosenką – okładka książki/ fot. Roman Soroczyński

Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, w tym największych przebojów takich polskich artystów jak: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Mieczysław Szcześniak czy Edyta Geppert. Jego piosenki wygrywały Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: Jaka róża taki cierń, Diamentowy kolczyk, Wypijmy za błędy – to tylko niektóre z nich. Utwór To nie ja byłam Ewą,  zaśpiewany przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, zdobył drugie miejsce i do dzisiaj pozostaje największym sukcesem naszego kraju w historii tego festiwalu.

Popularny polski tekściarz jest także poetą i pisarzem, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych, a od ponad trzydziestu lat pisze także teksty kolęd i pastorałek. Jedną z ostatnich, jakie stworzył jest Kolęda na ten czas. Utwór znalazł się w tytule serii koncertów zaplanowanych na następny rok. Powstał na specjalną prośbę Anny Dymnej pod koniec pandemicznego 2020 roku i jest symbolem tego trudnego czasu, kiedy cały świat zatrzymał się w obliczu pandemii koronawirusa.

Cykl występów Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie – to propozycja wieczorów muzycznych na pierwsze dni 2022 roku. Koncerty w duchu Świąt Bożego Narodzenia, w atmosferze zadumy nad teraźniejszością i pięknymi tekstami najsłynniejszego polskiego autora piosenek, gwarantują udane i klimatyczne wieczory.

Jacek Cygan:

Zapraszam państwa na spotkanie z moimi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami, które pisałem przez ponad 30 lat z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami. W koncertach wystąpią moi przyjaciele. Na scenie przeżyjemy wspólnie jeszcze raz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas dobroci, wybaczania i nadziei. W słowach i nutach odnajdziemy tę symboliczną pierwszą gwiazdkę, tak jak w życiu odnajdujemy ją w pełnych miłości oczach najbliższych.

Stanisław Soyka – jeden z artystów, którzy wystąpią podczas styczniowych kolęd:

Z Jackiem Cyganem przyjaźnimy się od dekad i tyleż samo trwa mój podziw i szacunek dla jego twórczości. Będzie mi niezmiernie miło wziąć udział w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas”. Wystąpi doborowe towarzystwo: Ania Jurksztowicz, Beata Rybotycka, Jurek Filar i inni. Wierzę, że podczas styczniowych wieczorów dotrzemy do państwa serc z bukietem pięknych refleksji.

Jacek Cygan świątecznie - plakat
Jacek Cygan świątecznie – plakat

Janusz Stefański z Agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncerty kolęd, dodaje:

Jacek Cygan pisze dla konkretnych wokalistów, doskonale wczuwając się w ich osobowość. To pewnie jest kluczem do ogromnej popularności stworzonych przez niego tekstów. My mamy okazję zaproponować zaledwie małą część jego przeogromnego dorobku – koncerty kolęd i pastorałek. Wielką wartością tych muzycznych wieczorów będzie udział samego Jacka Cygana oraz wspaniałych artystów polskich scen. Serdecznie zapraszam na koncerty.

Trasa koncertowa Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie zaplanowana została w pierwszej dekadzie stycznia 2022 roku:

  • 2 stycznia – ICE Kraków
  • 4 stycznia – Sala Ziemi Poznań
  • 6 stycznia – Filharmonia Warszawska (2 koncerty)
  • 8 stycznia – NFM Wrocław.

Bilety, w cenie od 175 zł, dostępne są na stronie biletserwis.pl.

Autorem zdjęcia tytułowego jest Jakub Janecki.


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *