Calum Scott po raz pierwszy

R

Brytyjski artysta Calum Scott po raz pierwszy odwiedzi Polskę. O szczegółach koncertu informuje Roman Soroczyński.

Brytyjska gwiazda muzyki POP, Calum Scott, po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Koncert, organizowany 10 września 2022 roku w warszawskim Klubie Stodoła, będzie częścią europejskiej trasy koncertowej, promującej jego najnowszy album.

Prawdziwy rozgłos wokaliście przyniósł udział w show „Britain’s Got Talent” w 2015 roku. Podczas przesłuchań Simon Cowell nacisnął złoty guzik i pozwolił wykonawcy od razu przejść do półfinału. Ten znany łowca talentów i producent telewizyjny powiedział wówczas:

Przez te wszystkie lata, kiedy pracowałem w tym programie, nigdy nie słyszałem faceta z tak wielkim talentem. Poważnie. To było niesamowite i pokazało mi, że jesteś kimś więcej niż piosenkarzem, jesteś artystą, więc masz tę szansę.

Calum Scott w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji utworu Dancing On My Own. Piosenka do tej pory przekroczyła 800 milionów streamów w serwisie Spotify i 450 milionów odsłon na YouTubie! W 2016 roku młody artysta otrzymał nominację do Brit Award w kategorii „Best Single”. Dwa lata później wydał swój debiutancki album zatytułowany Only Human. To właśnie z tego krążka pochodzą przeboje takie jak You Are The Reason czy What I Miss Most. W ubiegłym roku Scott wydał swoją pierwszą epkę Only Acoustic, zawierającą akustyczne wersje utworów z debiutanckiego albumu. Artysta zaprezentował także trzy nowe utwory z nadchodzącego drugiego albumu: Biblical, Rise oraz If You Ever Change Your Mind. W tym samym roku Scott, wraz z belgijskim producentem i muzykiem Lost Frequencies, wykonał piosenkę Where Are You Now, która królowała w czołówce platform streamingowych i stała się drugą piosenką artysty w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych utworów w Wielkiej Brytanii.

Calum Scott - fot. materiał Organizatora
Calum Scott – fot. materiał Organizatora

W zapowiedzi trasy Calum Scott napisał:

To niesamowite ogłosić moją trasę w Wielkiej Brytanii i Europie! Minęło sporo czasu bez koncertów i po tych ostatnich 2 latach widzowie są bardzo podekscytowani muzyką na żywo, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być jej częścią. Wracam z zespołem, aby zagrać utwory, dzięki którym ludzie mnie odkryli, a także kawałki z mojego nowego albumu, który uważam że jest moim najlepszym i najbardziej osobistym dziełem. Nie mogę się doczekać, kiedy Was tam zobaczę.

Kiedy słucham, na razie za pośrednictwem YouTube, piosenek wykonywanych przez artystę, też nie mogę doczekać się. Tym bardziej, że – o ile dobrze pamiętam – chyba po raz pierwszy Klub Politechniki Warszawskiej STODOŁA połączył siły z firmą High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT.

Bilety można nabyć za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *